lukáš flekal

na volné noze

lukas@flekal.com

práce

Opticontrol

redesign loga & nový web

prohlédnout

YAGA

ilustrace pro prezentační video

prohlédnout

Parent Project

výroční zpráva 2018

prohlédnout

Prague Visitor Guide

ilustrace pro oficiální mobilní průvodce Prahou

prohlédnout

Řečkovice Nachová

web developerského projektu

prohlédnout

klienti

na přímo nebo ve spolupráci s Digishock a DactylGroup

služby

grafik, ilustrátor a tak trochu kodér na volné noze

Jsem strojní inženýr, což se projevuje hlavně citem pro detail a hledání co možná nejjednoduššího a funkčního řešení. Obdivuji jednoduchost a proto preferuji základní geometrické tvary a rád se nechám omezovat redukovanou paletou barev.

Dříve jsem kódoval pouze v "sebeobraně" a nenazval bych se kodérem i když se hodně mojí práce kolem kodeřiny točí. Postupně jsem se ale propracoval například k grafickému návrhu webu přímo v prohlížeči, kde je poměrně pokročilá znalost kódování nutná.

nabízím profesionální grafické služby

Vektorové ilustrace perfektně zapadají do mojí záliby v jednoduchosti. V případě potřeby se jistě dají použít pro náročnější nebo spíše komplexnější motivy, ale já mám nejradši ty vizuálně nejjednodusší a nejčistší.

Návrh tiskovin, letáků, plakátů, vizitek a dalších „analogových“ materiálů. Tuhle práci mám hodně rád. Hlavně asi proto, že si můžu sáhnout na výsledek.

Webovou grafiku a kódovaní možná není vhodné spojovat v jedné osobě. Mě se ale postupem času ukázalo, že toto spojení je více než výhodné. Velice se mi totiž osvědčilo navrhovat grafiku webu přímo v prohlížeči. Protože je responzivita pro mě samozřejmostí dovoluje metoda navrhování grafiky webu přímo v prohlížeči okamžité testovaní zobrazení pro různá zařízení a tím se dá elegantně vyhnout situaci kdy navržená grafika (často jen z důvodů neznalosti nebo neuvědomění si) značně a mnohdy i zbytečně komplikuje kodérum práci. "Klasickou" webovou grafiku, ale taky umím.

Kódování dodané grafiky NEnabízím. Zaměřuji se především na kódován vlastní grafiky nebo v poslední době stále více na grafický návrh webu přímo v prohlížeči.

jsem duší minimalista

reference

Vladan Košut

Zakládající snílek | Vysněno s.r.o.

vladan.kosut@vysneno.cz
www.vysneno.cz

Pro tvorbu vizuálního stylu nově vznikajícího e-shopu Vysněno jsem oslovil v první řadě Lukáše, protože pro tuto práci jsem jeho styl a způsob práce považoval za nejvhodnější. Měl jsem nějaké vize a nápady a potřeboval jsem, aby se toho ujal někdo, kdo rád hledá nové cesty. Lukáš souhlasil a společně jsme vybrainstormovali několik možných konceptů, které posléze zkoušel uvést v život. Hned první z pracovních návrhů, který mi poslal, splňoval všechno, co jsem si vysnil a očekával, a tak se po doladění detailů stalo Vysněno hrdým uživatelem proměnlivého tečkovaného designu :-)

Gabriela Pařilová

ředitelka ZŠ Eduard

gparilova@zseduard.cz
www.zseduard.cz

Za spolupráci s panem Flekalem jsem velmi vděčná a vřele doporučuji všem, kteří hledají osobní individuální přístup, porozumění a vhled do tématu, kvalitu práce, originální myšlení a rychlou interakci. Významně nám pomohl při rozjezdu nové soukromé školy v Brně.

Milan Doubek

CEO | Dactyl Group

milan.doubek@dactylgroup.com
www.dactylgroup.com

Lukášovy zkušenosti a profesionální přístup jsme využili zejména u našeho projektu pro pražský magistrát, kde bylo třeba integrovat grafické ilustrace do již připravené předlohy grafiky pro mobilní aplikace. Lukáš nejenže vytvořil skvělé ilustrace, ale ve výsledku u mobilních aplikací dotvořil celou identitu, která byla upřednostněna samotnou primátorkou před jinými návrhy. Spolupráci s Lukášem tedy můžeme jednoznačně doporučit, protože s ním sami plánujeme nadále spolupracovat!

Jindra Landová

PARENT PROJECT, z. s. Nezisková organizace, která pomáhá lidem se svalovou dystrofií

landova@parentproject.cz
www.parentproject.cz

Spolupráci s Lukášem jsme započali díky Hero Clan. Hledali jsme totiž někoho, kdo by nám pomohl se zpracováním naší výroční zprávy a dostali jsme nabídku právě od Lukáše. Jsme nezisková organizace a podklady zpracováváme ve volném čase. Lukáš se výzvy chytl naprosto profesionálně a s neuvěřitelným zápalem.  Výsledek jeh první spolupráce s námi  je graficky čistý, vzdušný, elegantní a moderní. Jedním slovem nádhera. Lukáš tuto zprávu dělal bez nároku na honorář a toho si velmi vážíme. Chceme s ním i nadále spolupracovat a těšíme se na další výstupy. Jeho přístup i práci můžeme 100% doporučit.

Vladimíra Krejsová

PR a copywriting | QI Group

vladimira.krejsova@qi.cz
www.qi.cz

S Lukášem spolupracujeme dlouhodobě, zajišťuje nám většinu grafických výstupů, nejčastěji se jedná o nejrůznější typy letáků. Oceňuji hlavně jeho nápaditost a také to, že dodržuje termíny – mnohdy ještě s předstihem.

František Blumenstein

project manager | Digishock

frantisek.blumenstein@digishock.cz
www.digishock.cz

S Lukášem vytváříme netradiční a originální grafiku. Umí ji nachystat jak pro digitální prostředí, tak i pro tiskoviny. Jak naší agentuře, tak i jemu vyhovuje plánování. Díky tomu se můžeme spolehnout na kvalitní výstupy v dohodnutých termínech, což u externisty není časté. Lukáše mohu pro takovou formu spolupráce osobně doporučit.

Martin Kříž

Vedoucí Ekocentra | Chaloupky

www.skolni-zahrada.cz
martin.kriz@chaloupky.cz

Na webu www.skolni-zahrada.cz jsme s Lukášem spolupracovali po stránce designu i programování. Jde o jednoduché stránky, kde byla zásadní grafika, práce s logem, jednoduché ikony a snadná orientace pro návštěvníka. Stránky byly vytvořeny velmi rychle, splňují naše požadavky na design a zároveň jsou jednoduché a nápadité. Spolupráci s Lukášem vřele doporučuji.